  • L2C2-22801208E1500
L2C2-22801208E1500
advertisement
Manufacturer No:
L2C2-22801208E1500
Manufacturer:
Lumileds
HK JDW NO:
488-L2C2-22801208E1500
Package:
Description:
LED COB 1208 2200K WW 80CRI SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
L2C2-22801208E1500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2015
  • Series
    LUXEON CoB Core Range
  • Size / Dimension
    20.00mm Lx24.00mm W
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Chip On Board (COB)
  • Color
    White, Warm
  • HTS Code
  • Configuration
    Rectangle
  • Max Current Rating
    1.8A
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    35V
  • Viewing Angle
    115°
  • Forward Current
    1.8A
  • Current - Test
    900mA
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    102 lm/W
  • CCT (K)
    2200K 3-Step MacAdam Ellipse
  • CRI (Color Rendering Index)
    80
  • Lens Type
    Flat
  • Temperature - Test
    85°C
  • Flux @ Current/Temperature - Test
    3200lm Typ
  • Luminous Flux
    3.2 klm
  • Light Emitting Surface (LES)
    15.00mm Dia
  • Height
    1.50mm