  • L2C3-2790105B06000
L2C3-2790105B06000
advertisement
Manufacturer No:
L2C3-2790105B06000
HK JDW NO:
488-L2C3-2790105B06000
Package:
Description:
LED COB COMPACT RANGE WARMWHT
Step5Bar-code shipping tag
L2C3-2790105B06000
  • Series
    LUXEON CoB Compact Range
  • Size / Dimension
    12.00mm Lx15.00mm W
  • Color
    White, Warm
  • HTS Code
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Max Current Rating
    600mA
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    11.5V
  • Current - Test
    350mA
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    96 lm/W
  • CCT (K)
    2700K 3-Step MacAdam Ellipse
  • CRI (Color Rendering Index)
    90
  • Temperature - Test
    85°C
  • Flux @ Current/Temperature - Test
    385lm Typ
  • Light Emitting Surface (LES)
    6.50mm Dia
  • Height
    1.50mm