  • L34S1T0D15T
L34S1T0D15T
advertisement
Manufacturer No:
L34S1T0D15T
Manufacturer:
Tamura
HK JDW NO:
773-L34S1T0D15T
Package:
Module, Single Pass Through
Datasheet:
Description:
CURRENT SENSOR (1000A; 15V)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
L34S1T0D15T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module, Single Pass Through
  • Mfr
    Tamura
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C (TA)
  • Series
    L34S D15T
  • Voltage - Supply
    ±12V ~ 15V
  • Frequency
    DC ~ 25kHz
  • Output
    Ratiometric, Voltage
  • Current - Supply (Max)
    25mA
  • Number of Channels
    1
  • Polarization
    Bidirectional
  • Accuracy
  • Response Time
    5μs
  • Sensor Type
    Hall Effect, Open Loop
  • Linearity
    ±0.5%
  • Sensitivity
  • For Measuring
    AC/DC
  • Current - Sensing
    1000A