  • L4931ABD15-TR
L4931ABD15-TR
advertisement
Manufacturer No:
L4931ABD15-TR
HK JDW NO:
761-L4931ABD15-TR
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
L4931ABD15-TR
Description:
Fixed L4931 PMIC 8 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Quantity:
In Stock : 5635
Step5Bar-code shipping tag
L4931ABD15-TR
    Select All
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
    8
  • Current - Supply (Max)
    1mA
  • Voltage - Input (Max)
    20V
  • Output Voltage
    1.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    250mA
  • Quiescent Current
    1mA
  • Accuracy
    1 %
  • Output Voltage 1
    1.5V
  • Number of Regulators
  • Min Input Voltage
    2.5V
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    0.6mA
  • Dropout Voltage
    1V
  • Dropout Voltage1-Nom
    1V
  • Voltage Tolerance-Max
    2%
  • Input Voltage Absolute-Max
    20V
  • Input Bias Current
    600μA
  • Length
    4.9mm
  • Width
    3.9mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C