  • L4931CPT25-TR
L4931CPT25-TR
advertisement
Manufacturer No:
L4931CPT25-TR
HK JDW NO:
761-L4931CPT25-TR
Package:
TO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD
Datasheet:
L4931CPT25-TR
Description:
Fixed L4931 PMIC 4 TO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD
Quantity:
In Stock : 1018
Step5Bar-code shipping tag
L4931CPT25-TR
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Subcategory
    Other Regulators
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Technology
    BIPOLAR
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    4
  • JESD-30 Code
    R-PSSO-G4
  • Current - Supply (Max)
    6mA
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Input (Max)
    20V
  • Output Voltage
    2.5V
    Positive
  • Current - Output
    250mA
  • Quiescent Current
    1mA
  • Output Voltage 1
    2.5V
  • Input Voltage (Min)
    3.3V
    Over Current, Over Temperature
  • Voltage Dropout (Max)
    0.8V @ 250mA
  • PSRR
    75dB ~ 55dB (120Hz ~ 10kHz)
  • Dropout Voltage
    400mV
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.4V
  • Voltage Tolerance-Max
    4%
  • Input Voltage Absolute-Max
    20V
  • Input Bias Current
    600μA
  • Output Voltage Accuracy
    2 %
  • Height Seated (Max)
    2.63mm