  • L4931CV25
L4931CV25
advertisement
Manufacturer No:
L4931CV25
HK JDW NO:
761-L4931CV25
Package:
TO-220
Datasheet:
Description:
Fixed 2.54mm PMIC 3 TO-220
Quantity:
In Stock : 9082
Step5Bar-code shipping tag
L4931CV25
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • JESD-30 Code
    R-PSFM-T3
  • Max Output Current
    250mA
  • Polarity
    Positive
  • Current - Output
    250mA
  • Quiescent Current
    1mA
  • Accuracy
    2 %
  • Voltage - Output
    2.5V
  • Output Voltage 1
    2.5V
  • Current - Input Bias
    600μA
  • Max Input Voltage
    20V
  • Dropout Voltage
    800mV
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.4V
  • Voltage Tolerance-Max
    4%