  • L4K212BJ104MD-T
L4K212BJ104MD-T
advertisement
Manufacturer No:
L4K212BJ104MD-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-L4K212BJ104MD-T
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
L4K212BJ104MD-T
Purchasing and Inquiry
L4K212BJ104MD-T Overview
Sitting at 0.033 0.85mm height reaches the maximum height.In this case, the size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.It is rated at a voltage of 10V voltage for the voltage-rated of the chip.The temperature coefficient of this substance is X5R.It is packaged in a 0805 (2012 Metric) case.There is no terminal pitch on this part.Electrical part rated at DC 10V voltage.
L4K212BJ104MD-T Features
the maximal height is 0.033 0.85mm
with the size / dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
a voltage rating of 10V volts
A temperature coefficient of X5R
a 500μm terminal pitch
L4K212BJ104MD-T Applications
There are a lot of Taiyo Yuden L4K212BJ104MD-T applications of capacitor networks.
  • Professional electronics
  • High density consumer electronics
Step5Bar-code shipping tag
L4K212BJ104MD-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2000
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Terminal Pitch
    500μm
  • Dielectric
    X5R
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Capacitors
    4
  • Height
    850μm
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.85mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm