  • L6R24-090
L6R24-090
advertisement
Manufacturer No:
L6R24-090
Manufacturer:
Tri-Mag, LLC
HK JDW NO:
801-L6R24-090
Package:
Datasheet:
L6R24-090
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 24W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
L6R24-090
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to L6R24-090.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    Tri-Mag®, L6R24 (24W)
  • Size / Dimension
    2.80Lx1.70W x 1.30 H 71.1mmx43.2mmx33.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    24W
  • Approval Agency
    cUL, UL
  • Efficiency
    Level VI
  • Current - Output (Max)
    2.7A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Voltage - Output
    9V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D.
  • No Load Power Consumption
    100mW Max