  • L6R36DM-120-C8
L6R36DM-120-C8
advertisement
Manufacturer No:
L6R36DM-120-C8
HK JDW NO:
801-L6R36DM-120-C8
Package:
Datasheet:
L6R36DM-120-C8
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 36W
Step5Bar-code shipping tag
L6R36DM-120-C8
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    Tri-Mag®, L6R36DM (36W)
  • Size / Dimension
    3.94Lx1.97W x 1.30 H 100.1mmx50.0mmx33.0mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    36W
  • Efficiency
    Level VI
  • Current - Output (Max)
    3A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    150mW Max