  • L6R90D-300-C6
L6R90D-300-C6
advertisement
Manufacturer No:
L6R90D-300-C6
HK JDW NO:
801-L6R90D-300-C6
Package:
Datasheet:
L6R90D-300-C6
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 30V 90W
Step5Bar-code shipping tag
L6R90D-300-C6
    14 Weeks
  • Weight
    1.1lbs 499g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    Tri-Mag®, L6R90D (90W)
  • Size / Dimension
    5.47Lx2.40W x 1.42 H 139.0mmx61.0mmx36.0mm
  • Power (Watts)
    90W
  • Approval Agency
    CE, cUL, UL
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    3A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    30V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    IEC 320-C6
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    210mW Max