  • LAL03NA1R0M
LAL03NA1R0M
advertisement
Manufacturer No:
LAL03NA1R0M
HK JDW NO:
782-LAL03NA1R0M
Datasheet:
LAL03NA1R0M
Step5Bar-code shipping tag
LAL03NA1R0M
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.102Diax0.276L 2.60mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    270mA
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    25.2MHz
  • DC Resistance (DCR)
    800mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    150MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    40 @ 25.2MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Inductance Frequency - Test
    25.2MHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    0.27A