  • LAL04KB6R8K
LAL04KB6R8K
advertisement
Manufacturer No:
LAL04KB6R8K
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-LAL04KB6R8K
Package:
Axial
Datasheet:
LAL04KB6R8K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LAL04KB6R8K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    LA, L Type
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.157Diax0.386L 4.00mmx9.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    550mA
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    480mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    37MHz
  • Q @ Freq
    75 @ 7.96MHz
  • Inductance Frequency - Test
    7.96MHz