  • LAR2W221MELC25
LAR2W221MELC25
advertisement
Manufacturer No:
LAR2W221MELC25
HK JDW NO:
555-LAR2W221MELC25
Description:
LAR 220μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.05A 1.378Dia 35.00mm -25°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Quantity:
In Stock : 3
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
LAR2W221MELC25
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    450V
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    450V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.94mA
  • Ripple Current
    1.05A
  • Tan Delta
    0.2
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.05A @ 120Hz
  • Diameter
    35mm
  • Height Seated (Max)
    0.984 25.00mm
  • Length
    25mm