  • LB02KW01-5F24-JF
LB02KW01-5F24-JF
advertisement
Manufacturer No:
LB02KW01-5F24-JF
HK JDW NO:
558-LB02KW01-5F24-JF
Package:
Datasheet:
LB02KW01-5F24-JF
Description:
IND PB ILLUM RND LB SER GRN SLD
Step5Bar-code shipping tag
LB02KW01-5F24-JF
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Published
    2014
  • Part Status
    Active
  • Type
    LED
  • Color
    Black
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.87 (22.10mm)
  • Voltage
    24V
  • Current
    13mA
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Lens Size
    19.00mm Dia
  • Illumination Color
    Green
  • Lens Transparency
    Clear
  • Lens Color
    Green
  • Lamp Color
  • Length
    21.5mm