  • LC4256B-3FN256BC
LC4256B-3FN256BC
advertisement
Manufacturer No:
LC4256B-3FN256BC
HK JDW NO:
477-LC4256B-3FN256BC
Package:
256-BGA
Datasheet:
LC4256B-3FN256BC
Description:
2.5V 1mm PMIC ispMACH? 4000B Series LC4256 2.5V 256-BGA
Purchasing and Inquiry
LC4256B-3FN256BC Overview
A mobile phone network consists of 256macro cells, which are radio coverage cells served by a high-power cell site (tower, antenna or mast).You can find it in package [0].There are 160 I/Os on the board.The device is programmed with 256 terminations.Its terminal position is BOTTOM.An electrical supply voltage of 2.5V is used to power it.It is a part of the family [0].Trayis the packaging method.Due to its reliability, it is operated at a temperature of [0].Surface Mountshould be used for mounting the chip.The ispMACH? 4000Bseries comprises this type of FPGA.It has 256pins programmed.This device can also display [0].The LC4256indicates that its related parts can be found.A total of 16logic elements/blocks are present.Currently, it is powered by 2.5Vsources.The maximal supply voltage (Vsup) reaches 2.7V.Input signals are detected by 4dedicated inputs.It should be possible for Vsup to exceed 2.3Vat the supply voltage.clock frequency should not exceed [0].
LC4256B-3FN256BC Features
256-BGA package
160 I/Os
The operating temperature of 0°C~90°C TJ
256 pin count
2.5V power supplies
LC4256B-3FN256BC Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC4256B-3FN256BC CPLDs applications.
  • Software Configuration of Add-In Boards
  • POWER-SAVING MODES
  • Code converters
  • ON-CHIP OSCILLATOR CIRCUIT
  • Multiple DIP Switch Replacement
  • PLC analog input modules
  • Custom shift registers
  • Dedicated input registers
  • Power automation
  • Address decoders
Step5Bar-code shipping tag
LC4256B-3FN256BC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    250
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.7V
  • Power Supplies
    2.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.3V
    160
  • Clock Frequency
    212MHz
  • Propagation Delay
    3 ns
  • Voltage Supply - Internal
    2.3V~2.7V
  • Delay Time tpd(1) Max
    3ns
  • Number of Logic Elements/Blocks
    16
  • Height Seated (Max)
    2.1mm
  • Length
    17mm
  • Width
    17mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    256-BGA
  • Surface Mount
  • Operating Temperature
    0°C~90°C TJ