  • LC4H-T4-AC240VS
LC4H-T4-AC240VS
advertisement
Manufacturer No:
LC4H-T4-AC240VS
HK JDW NO:
590-LC4H-T4-AC240VS
Package:
100
Datasheet:
LC4H-T4-AC240VS
Description:
COUNTER LCD 4 CHAR 100-240V PNL
Step5Bar-code shipping tag
LC4H-T4-AC240VS
    Panel Mount
  • Package / Case
    100
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Type
    Batch, Tachometer, Totalizer
  • Max Operating Temperature
    55°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Voltage - Supply
    100V~240VAC
  • Output Type
    Solid State
  • Panel Cutout Dimensions
    Square - 45.00mm x 45.00mm
  • Display Type
    LCD - Dual Color Characters, Backlight
  • Number of Characters Per Row
    4, 4
  • Count Rate
    30Hz, 5kHz