  • LC4HW-R6-DC24V
LC4HW-R6-DC24V
advertisement
Manufacturer No:
LC4HW-R6-DC24V
HK JDW NO:
590-LC4HW-R6-DC24V
Description:
6-Digit Display, 30Hz Cps /5 Khz Kcps Switchable
Step5Bar-code shipping tag
LC4HW-R6-DC24V
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Termination
    Plug
  • Type
    Batch, Tachometer, Timer, Totalizer
  • Max Operating Temperature
    55°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Voltage - Supply
    12V~24VDC
  • Termination Style
    Plug In, 11 Pin (Octal)
  • Output Type
    Relay (2)
  • Panel Cutout Dimensions
    Square - 45.00mm x 45.00mm
  • Display Type
    LCD - Dual Color Characters, Backlight
  • Number of Characters Per Row
    6, 6
  • Count Rate
    30Hz, 5kHz