  • LCA150S-24-SN
LCA150S-24-SN
advertisement
Manufacturer No:
LCA150S-24-SN
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-LCA150S-24-SN
Package:
Module
Datasheet:
LCA150S-24-SN
Description:
Quantity:
In Stock : 5695
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LCA150S-24-SN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    Module
  • Series
    LCA (150W)
  • Published
    2006
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Output Power
    151.2W
  • Current - Output 1
    6.3A
  • Isolation Voltage
    2kV
  • Height
    47mm
  • Length
    252mm
  • Width
    85mm