  • LCA15S-24
LCA15S-24
advertisement
Manufacturer No:
LCA15S-24
HK JDW NO:
165-LCA15S-24
Datasheet:
LCA15S-24
Description:
Power Supply;AC-DC;24V;0.7A;85-132V In;Open Frame;DIN Rail;Linear;LCA Series
Step5Bar-code shipping tag
LCA15S-24
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to LCA15S-24.
    6 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Package / Case
    Module
  • Weight
    80g
  • Published
    2001
  • Series
    LCA (15W)
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Power Rating
    16.8W
  • Depth
    15mm
    1
  • Approval Agency
    CSA, UL
  • Efficiency
    78 %
  • Output Voltage
    24V
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Output Current
    700mA
  • Output Power
    16.8W
  • Protections
    OUTPUT OVER CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE
  • Input Voltage (Min)
    85V
  • Current - Output 1
    700mA
  • Input Current
    400mA
  • Isolation Voltage
    2kV
  • Height
    15mm
  • Length
    115mm
  • Width
    50mm