  • LCA75S-24-H
LCA75S-24-H
advertisement
Manufacturer No:
LCA75S-24-H
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-LCA75S-24-H
Package:
Module
Datasheet:
LCA75S-24-H
Description:
Switching Power Supplies AC/DC PS(Open frame)
Step5Bar-code shipping tag
LCA75S-24-H
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    Module
  • Published
    2006
  • Series
    LCA (75W)
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Output Power
    76.8W
  • Current - Output 1
    3.2A
  • Isolation Voltage
    2kV
  • Height
    23mm
  • Length
    195mm
  • Width
    50mm