  • LCM600N-4-A
LCM600N-4-A
advertisement
Manufacturer No:
LCM600N-4-A
HK JDW NO:
96-LCM600N-4-A
Package:
Datasheet:
LCM600N-4-A
Description:
Quantity:
In Stock : 2963
Step5Bar-code shipping tag
LCM600N-4-A
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Series
    LCM600 (600W)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    7.50Lx4.50W x 2.40 H 190.5mmx114.3mmx61.0mm
  • Feature
  • Part Status
    Active
    Front End
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Power (Watts)
    600W
  • Max Power Dissipation
    600W
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Output Voltage
    15V
  • Max Output Current
    44A
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Current - Output (Max)
    44A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Max Output Power
    600W
  • Minimum Load Required
    No
  • Height
    60.96mm
  • Length
    190.5mm
  • Width
    114.3mm