  • LCM600W-T
LCM600W-T
advertisement
Manufacturer No:
LCM600W-T
HK JDW NO:
96-LCM600W-T
Package:
Datasheet:
LCM600W-T
Description:
Quantity:
In Stock : 2985
Step5Bar-code shipping tag
LCM600W-T
  • Power (Watts)
    600W
  • Power Rating
    600W
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Output Voltage
    48V
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Current - Output (Max)
    14A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Current
    14A
  • Output Power
    600W
  • Minimum Load Required
    No
  • Height
    61mm
  • Length
    190.5mm
  • Width
    114.3mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Series
    LCM600 (600W)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    7.50Lx4.50W x 2.40 H 190.5mmx114.3mmx61.0mm