  • LCPM-6020-70
LCPM-6020-70
advertisement
Manufacturer No:
LCPM-6020-70
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
HK JDW NO:
439-LCPM-6020-70
Package:
Datasheet:
Description:
LIMITING AMPLIFIER
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LCPM-6020-70
  • Part Status
    Active
  • Additional Feature
    SMA-F, HIGH RELIABILITY
  • Construction
    COAXIAL
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • RF/Microwave Device Type
    NARROW BAND LOW POWER
  • Operating Frequency-Max
    70MHz
  • Operating Frequency-Min
    50MHz
  • VSWR-Max
    2
  • Characteristic Impedance
    50Ohm