  • LD025U4R3BAB2A
LD025U4R3BAB2A
advertisement
Manufacturer No:
LD025U4R3BAB2A
HK JDW NO:
66-LD025U4R3BAB2A
Description:
4.3pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
LD025U4R3BAB2A
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    MIL-C-55681
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.3pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
    0402
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
    Yes
  • Positive Tolerance
    2.33%
  • Negative Tolerance
    2.33%
  • Height
    600μm
  • Length
    1mm