  • LD29080DT33
LD29080DT33
advertisement
Manufacturer No:
LD29080DT33
Manufacturer:
STMicroelectronics
HK JDW NO:
761-LD29080DT33
Package:
DPAK
Datasheet:
Description:
Fixed 2.28mm PMIC 3 DPAK
Quantity:
In Stock : 10683
Step5Bar-code shipping tag
LD29080DT33
  • Package / Case
    DPAK
  • Number of Pins
    3
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - annealed
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.28mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PSSO-G2
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    800mA
  • Polarity
    Positive
  • Quiescent Current
    5mA
  • Accuracy
    1 %
  • Voltage - Output
    3.3V
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Max Input Voltage
    13V
  • Length
    6.5mm