  • LD50W-111-C0450-RD
LD50W-111-C0450-RD
advertisement
Manufacturer No:
LD50W-111-C0450-RD
Manufacturer:
EPtronics, Inc.
HK JDW NO:
272-LD50W-111-C0450-RD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LD50W-111-C0450-RD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -30°C~50°C
  • Series
    LD50W
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    7.64Lx1.69W x 0.98 H 194.1mmx42.9mmx24.9mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    50W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, FCC
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    450mA
  • Output Power
    49.9W
  • Voltage - Output
    37V~111V