  • LD6815TD/33P
LD6815TD/33P
advertisement
Manufacturer No:
LD6815TD/33P
Manufacturer:
Nexperia
HK JDW NO:
554-LD6815TD/33P
Package:
TSOP
Datasheet:
Description:
Fixed PMIC TSOP
Quantity:
In Stock : 16026
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
LD6815TD/33P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Output
    150mA
  • Min Input Voltage
    2.3V
  • Max Input Voltage
    5.5V
  • Dropout Voltage
    250mV
  • Nominal Output Voltage
    3.3V
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    TSOP
  • Number of Pins
    5
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C