  • LD6836TD33H
LD6836TD33H
advertisement
Manufacturer No:
LD6836TD33H
HK JDW NO:
318-LD6836TD33H
Package:
SOT-753
Datasheet:
Description:
Fixed PMIC SOT-753
Quantity:
In Stock : 13391
Step5Bar-code shipping tag
LD6836TD33H
  • Package / Case
    SOT-753
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    5
  • Number of Terminations
    5
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Subcategory
    Other Regulators
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Output
    300mA
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Min Input Voltage
    2.3V
  • Max Input Voltage
    5.5V
  • Dropout Voltage
    100mV
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.1V
  • Voltage Tolerance-Max
    3%
  • Nominal Output Voltage
    3.3V
  • Load Regulation-Max(%)
    0.09867%
  • Line Regulation-Max (%/V)
    0.0066%