  • LDA10F-5-SN
LDA10F-5-SN
advertisement
Manufacturer No:
LDA10F-5-SN
HK JDW NO:
165-LDA10F-5-SN
Datasheet:
LDA10F-5-SN
Description:
Power Supply;AC-DC;5V;2A;85-264V In;Enclosed;Panel Mount;Embedded;10W;LDA Series
Step5Bar-code shipping tag
LDA10F-5-SN
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Package / Case
    Module
  • Weight
    75g
  • Published
    2006
  • Series
    LDA (10W)
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Power Rating
    10W
  • Depth
    32mm
    1
  • Approval Agency
    CSA
  • Efficiency
    72 %
  • Output Voltage
    5V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Output Current
    2A
  • Output Power
    10W
  • Current - Output 1
    2A
  • Isolation Voltage
    3kV
  • Height
    21mm
  • Length
    105mm
  • Width
    50mm