  • LDA15F-5-SN
LDA15F-5-SN
advertisement
Manufacturer No:
LDA15F-5-SN
HK JDW NO:
165-LDA15F-5-SN
Datasheet:
LDA15F-5-SN
Description:
LDA15F Series 15 W Single Output 5 V AC/DC Enclosed Type Power Supply
Step5Bar-code shipping tag
LDA15F-5-SN
    6 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Package / Case
    Module
  • Weight
    95g
  • Published
    2006
  • Series
    LDA (15W)
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Power Rating
    15W
  • Depth
    32mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    74 %
  • Output Voltage
    5V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Output Current
    3A
  • Output Power
    15W
  • Current - Output 1
    3A
  • Isolation Voltage
    3kV
  • Height
    21mm
  • Length
    125mm
  • Width
    50mm