  • LDA50F-5-Y
LDA50F-5-Y
advertisement
Manufacturer No:
LDA50F-5-Y
HK JDW NO:
165-LDA50F-5-Y
Datasheet:
LDA50F-5-Y
Description:
Quantity:
In Stock : 1992
Step5Bar-code shipping tag
LDA50F-5-Y
  • Published
    2006
  • Series
    LDA (50W)
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
    1
  • Approval Agency
    CE, CSA, TUV, UL
  • Operating Temperature (Max)
    60°C
  • Output Voltage
    5V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Output Power
    50W
  • Protections
    OUTPUT OVER CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE
  • Input Voltage (Max)
    264V
  • Current - Output 1
    10A
  • Isolation Voltage
    3kV
  • Efficiency (Main Output)
    77%
  • Height
    26mm
  • Length
    195mm
  • Width
    55mm