  • LDC60F-1-Q
LDC60F-1-Q
advertisement
Manufacturer No:
LDC60F-1-Q
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-LDC60F-1-Q
Package:
Module
Datasheet:
LDC60F-1-Q
Description:
Quantity:
In Stock : 16850
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LDC60F-1-Q
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    Module
  • Series
    LDC (60W)
  • Published
    2015
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Outputs
    3
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Output Power
    60W
  • Voltage - Output 2
    12V
  • Current - Output 1
    5A
  • Voltage - Output 3
    -12V
  • Isolation Voltage
    3kV
  • Current - Output 2
    2.5A
  • Current - Output 3
    500mA
  • Height
    23mm
  • Length
    185mm
  • Width
    83mm