  • LDK220C27R
LDK220C27R
advertisement
Manufacturer No:
LDK220C27R
HK JDW NO:
761-LDK220C27R
Package:
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Datasheet:
LDK220C27R
Description:
Enable Fixed LDK220 PMIC 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Quantity:
In Stock : 3050
Step5Bar-code shipping tag
LDK220C27R
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 7 months ago)
  • Mount
  • Package / Case
    5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Base Part Number
    LDK220
  • Current - Supply (Max)
    100μA
  • Voltage - Input (Max)
    13.2V
  • Output Voltage
    2.7V
    Positive
  • Current - Output
    200mA
  • Quiescent Current
    Enable
  • Accuracy
    2 %
  • Output Voltage 1
    2.7V
  • Number of Regulators
    1
  • Min Input Voltage
    2.5V
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    90μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.35V @ 200mA
  • PSRR
    55dB ~ 50dB (120Hz ~ 10kHz)
  • Dropout Voltage
    350mV
  • Nominal Output Voltage
    2.7V
  • Length
    2mm