  • LDL112PV12R
LDL112PV12R
advertisement
Manufacturer No:
LDL112PV12R
HK JDW NO:
761-LDL112PV12R
Package:
6-VDFN Exposed Pad
Datasheet:
LDL112PV12R
Description:
Enable Fixed 0.95mm LDL112 PMIC 6-VDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 10011
Step5Bar-code shipping tag
LDL112PV12R
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    6-VDFN Exposed Pad
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Base Part Number
    LDL112
  • JESD-30 Code
    S-PDSO-N6
  • Current - Supply (Max)
    400μA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    1.2A
  • Output Voltage 1
    1.2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.2V
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
  • Current - Quiescent (Iq)
    70μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.6V @ 1.2A
  • PSRR
    57dB (1kHz)
  • Length
    3mm
  • Width
    3mm