  • LDS0705-6R8M-R
LDS0705-6R8M-R
advertisement
Manufacturer No:
LDS0705-6R8M-R
HK JDW NO:
255-LDS0705-6R8M-R
Package:
Nonstandard
Datasheet:
LDS0705-6R8M-R
Step5Bar-code shipping tag
LDS0705-6R8M-R
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Weight
    453.59237mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LDS0705
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.307Lx0.276W 7.80mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    3.11A
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    7.2mm
  • Current Rating
    3.11A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    24mOhm
  • Max DC Current
    3.16A
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    3.16A
  • Height
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm
  • Length
    7.7978mm
  • Width
    7.0104mm