  • LDS25-36-H03U
LDS25-36-H03U
advertisement
Manufacturer No:
LDS25-36-H03U
Manufacturer:
Artesyn Embedded Power
HK JDW NO:
96-LDS25-36-H03U
Package:
Datasheet:
LDS25-36-H03U
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LDS25-36-H03U
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    0.662lb 300.28g
  • Operating Temperature
    -40°C~80°C
  • Series
    LDS25 (25W)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    9.67Lx1.65W x 1.05 H 245.5mmx42.0mmx26.7mm
  • Feature
    OTP, OVP, SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Constant Current, Voltage
  • Power (Watts)
    25W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, CSA, EN, UL
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Input (Max)
    277VAC
  • Voltage - Input (Min)
    120VAC
  • Current - Output (Max)
    700mA
  • Output Current
    700mA
  • Voltage - Output
    26V~36V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Dimming
    Analog
  • Length
    174.5mm
  • Width
    45.6mm