  • LE500S24VN
LE500S24VN
advertisement
Manufacturer No:
LE500S24VN
HK JDW NO:
732-LE500S24VN
Package:
Datasheet:
LE500S24VN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LE500S24VN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Series
    LE500 (500W)
  • Size / Dimension
    9.80Lx4.00W x 1.93 H 248.9mmx101.6mmx49.0mm
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Constant Voltage
  • Power (Watts)
    500W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    93%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    20.8A
  • Voltage - Output
    24V