  • LEA100F-24-C
LEA100F-24-C
advertisement
Manufacturer No:
LEA100F-24-C
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-LEA100F-24-C
Package:
Module
Datasheet:
LEA100F-24-C
Description:
Quantity:
In Stock : 16311
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LEA100F-24-C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    LEA (100W)
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    8.74Lx2.44W x 1.26 H 222.0mmx62.0mmx32.0mm
  • Feature
    Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Open Frame, Conformal Coated
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    100W
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    103.2W
  • Current - Output 1
    4.3A
  • Height
    32mm