  • LEA150F-15-C
LEA150F-15-C
advertisement
Manufacturer No:
LEA150F-15-C
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-LEA150F-15-C
Package:
Module
Datasheet:
LEA150F-15-C
Description:
Quantity:
In Stock : 15441
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LEA150F-15-C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    LEA (150W)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    8.74Lx2.95W x 1.46 H 222.0mmx75.0mmx37.0mm
  • Feature
    Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Open Frame, Conformal Coated
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    150W
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    83%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    150W
  • Current - Output 1
    10A
  • Height
    37mm