  • LEA50F-30-YD28
LEA50F-30-YD28
advertisement
Manufacturer No:
LEA50F-30-YD28
HK JDW NO:
165-LEA50F-30-YD28
Datasheet:
LEA50F-30-YD28
Description:
Switching Power Supplies AC/DC PS(Open frame)
Step5Bar-code shipping tag
LEA50F-30-YD28
  • Series
    LEA (50W)
  • Size / Dimension
    7.68Lx2.17W x 0.91 H 195.0mmx55.0mmx23.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, Universal Input
  • Power (Watts)
    50W
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    30V
  • Current - Output (Max)
    1.7A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    51W
  • Current - Output 1
    1.7A
  • Height
    23mm
  • Length
    195mm
  • Width
    55mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating