  • LEA50F-5-Y
LEA50F-5-Y
advertisement
Manufacturer No:
LEA50F-5-Y
HK JDW NO:
165-LEA50F-5-Y
Datasheet:
LEA50F-5-Y
Description:
Switching Power Supplies AC/DC PS(Open frame)
Step5Bar-code shipping tag
LEA50F-5-Y
    Module
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Published
    2006
  • Series
    LEA (50W)
  • Size / Dimension
    7.68Lx2.17W x 0.91 H 195.0mmx55.0mmx23.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, Universal Input
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    10
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Open Frame
  • Power (Watts)
    50W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Efficiency
    77%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    5V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Input Voltage-Nom
    100V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    50W
  • Current - Output 1
    10A
  • Height
    23mm