  • LEB225F-0512
LEB225F-0512
advertisement
Manufacturer No:
LEB225F-0512
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-LEB225F-0512
Package:
120
Datasheet:
LEB225F-0512
Description:
Quantity:
In Stock : 10669
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LEB225F-0512
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    120
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Series
    LEB (225W)
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    8.74Lx3.74W x 1.77 H 222.0mmx95.0mmx45.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power Rating
    145W
  • Number of Outputs
    2
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    79%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    12V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Current - Output (Max)
    5A 20A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    145W
  • Current - Output 1
    5A
  • Minimum Load Required
    No
  • Current - Output 2
    10A
  • Height
    42mm