  • LED100W-057-C1750
LED100W-057-C1750
advertisement
Manufacturer No:
LED100W-057-C1750
Manufacturer:
Thomas Research Products
HK JDW NO:
824-LED100W-057-C1750
Package:
Datasheet:
LED100W-057-C1750
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LED100W-057-C1750
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -30°C~65°C
  • Series
    LED-100W
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    6.42Lx2.81W x 1.83 H 163.0mmx71.3mmx46.5mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    Constant Current
  • Max Operating Temperature
    65°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Power (Watts)
    100W
  • Max Power Dissipation
    100W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, CSA, cULus, EN
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Max Output Current
    1.75A
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    1.75A
  • Voltage - Output
    19V~57V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Height
    46.482mm
  • Length
    163.068mm
  • Width
    71.374mm