  • LED12W-12-C1000-D
LED12W-12-C1000-D
advertisement
Manufacturer No:
LED12W-12-C1000-D
Manufacturer:
Thomas Research Products
HK JDW NO:
824-LED12W-12-C1000-D
Package:
Datasheet:
LED12W-12-C1000-D
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LED12W-12-C1000-D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    0.282lb 127.91g
  • Series
    LED-12W
  • Published
    2016
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    12W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    78%
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    1A
  • Voltage - Output
    6V~12V