  • LED90W-064-C1400-D
LED90W-064-C1400-D
advertisement
Manufacturer No:
LED90W-064-C1400-D
HK JDW NO:
824-LED90W-064-C1400-D
Step5Bar-code shipping tag
LED90W-064-C1400-D
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -30°C~65°C
  • Series
    LED-90W
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    6.42Lx2.81W x 1.83 H 163.0mmx71.3mmx46.5mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire Leads
  • Power (Watts)
    90W
  • Max Power Dissipation
    90W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Approval Agency
    CE, CSA, cULus, EN
  • Efficiency
    91%
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Max Output Current
    1.4A
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Voltage - Output
    21V~64V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Dimming
    Analog
  • Height
    46.482mm