  • LEP240F-24-ST
LEP240F-24-ST
advertisement
Manufacturer No:
LEP240F-24-ST
HK JDW NO:
165-LEP240F-24-ST
Datasheet:
LEP240F-24-ST
Step5Bar-code shipping tag
LEP240F-24-ST
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Series
    LEP (240W)
  • Size / Dimension
    8.74Lx3.74W x 1.77 H 222.0mmx95.0mmx45.0mm
  • Type
    Open Frame
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    240W
  • Current - Output 1
    10A
  • Minimum Load Required
    No
  • Height
    42mm