  • LFA100F-24-HSC
LFA100F-24-HSC
advertisement
Manufacturer No:
LFA100F-24-HSC
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-LFA100F-24-HSC
Package:
Datasheet:
LFA100F-24-HSC
Description:
Quantity:
In Stock : 16875
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LFA100F-24-HSC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Series
    LFA (100W)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    6.10Lx2.44W x 1.32 H 154.9mmx62.0mmx33.5mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    103.2W
  • Current - Output 1
    4.3A
  • Minimum Load Required
    No
  • Height
    45mm