  • LFA150F-48-SJ1R
LFA150F-48-SJ1R
advertisement
Manufacturer No:
LFA150F-48-SJ1R
HK JDW NO:
165-LFA150F-48-SJ1R
Package:
Datasheet:
LFA150F-48-SJ1R
Description:
Quantity:
In Stock : 17199
Step5Bar-code shipping tag
LFA150F-48-SJ1R
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Series
    LFA (150W)
  • Size / Dimension
    6.30Lx2.95W x 1.46 H 160.0mmx74.9mmx37.1mm
  • Type
    Open Frame
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    153.6W
  • Current - Output 1
    3.2A
  • Height
    33.5mm