  • LFA15F-12-SN
LFA15F-12-SN
advertisement
Manufacturer No:
LFA15F-12-SN
HK JDW NO:
165-LFA15F-12-SN
Package:
Module
Datasheet:
LFA15F-12-SN
Description:
Quantity:
In Stock : 16512
Step5Bar-code shipping tag
LFA15F-12-SN
    Select All
  • Depth
    32mm
  • Efficiency
    78.5%
  • Output Voltage
    12V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Current
    1.3A
  • Output Power
    15.6W
  • Current - Output 1
    1.3A
  • Minimum Load Required
    No
  • Isolation Voltage
    3kV
  • Height
    32mm
  • Length
    107mm
  • Width
    60mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Weight
    80g
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C With Derating
  • Series
    LFA (15W)
  • Published
    2011
  • Feature
    Universal Input
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    15W
  • Power Rating
    15.6W