  • LFA300F-48-TY
LFA300F-48-TY
advertisement
Manufacturer No:
LFA300F-48-TY
HK JDW NO:
165-LFA300F-48-TY
Datasheet:
LFA300F-48-TY
Description:
Power Supply;AC-DC;48V;6.3A;85-264V In;Open Frame;Panel Mnt;PFC;302W;LFA Series
Step5Bar-code shipping tag
LFA300F-48-TY
    6 Weeks
  • Mount
    Panel
    Module
  • Weight
    810g
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C With Derating
  • Published
    2010
  • Series
    LFA (300W)
  • Feature
    Universal Input
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    300W
  • Power Rating
    336W
  • Depth
    95mm
  • Efficiency
    88%
  • Output Voltage
    48V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Current
    7A
  • Output Power
    336W
  • Current - Output 1
    6.3A
  • Minimum Load Required
    No
  • Isolation Voltage
    3kV
  • Height
    49mm
  • Length
    222mm
  • Width
    95mm